A veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről szóló 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendeletben foglaltakkal összhangban és az EMMI Sport Államtitkársága által kiadott értelmezésnek megfelelően a bajnokságot meg tudjuk rendezni az eredeti tervek szerinti időpontban és helyszínen. (Mindez természetesen feltételezi, hogy az addig hátralévő időben nem változnak a rendelkezések; amennyiben új, szigorúbb szabályozás lép életbe, akkor a MÚSZ értelemszerűen annak megfelelően fog eljárni.)

Jelenleg az alábbi feltételekkel tudjuk biztonságosan vállalni a verseny megrendezését:

  1. a nevezések beérkezését követően a létszám függvényében az egyes versenyszámokban megrendezhető futamok száma korlátozható úgy, hogy a versenyzők és közreműködők összlétszáma semmiképp se haladhassa meg az 500 főt
  2. a felversenyzés lehetőségét meghagyjuk, tehát a szintet úszott, fiatalabb versenyzők továbbra is nevezhetők a felnőtt bajnokságra
  3. az edzők, szakemberek létszámát az alábbiak korlátozzuk:
    • 0-5 versenyzőig maximum 1 fő
    • 6-10 versenyzői maximum 2 fő
    • 10 versenyző fölött maximum 4 fő
  4. a verseny zártkapus, szülő/kísérő nem léphet be a létesítménybe
  5. a létszámkorlátozás miatt külföldi csapatok nevezését nem áll módunkban elfogadni
  6. a csapatok csak a számukra előre kijelölt helyen tartózkodhatnak a lelátón, a távolságtartás szabályait szigorúan betartva
  7. a média képviselői a versenyre csak a MÚSZ által előre jóváhagyott lista alapján léphetnek be
  8. eredményhirdetés nem lesz; az érmeket, okleveleket a csapatvezető feladata lesz átvenni minden nap, a döntőket követően. Ennek megfelelően módosul a bajnokság időrendje, az alábbiak szerint:

A TÁJÉKOZTATÓ ÉS A PROGRAM LETÖLTHETŐ FORMÁBAN ide kattintva elérhető

FELNŐTT ORSZÁGOS BAJNOKSÁG
DÖNTŐK
1. NAP 2. NAP 3. NAP 4. NAP 5. NAP
KEDD SZERDA CSÜTÖRTÖK PÉNTEK SZOMBAT
9.30 800m női gyors 9.30 400m ffi gyors 9.30 4x100m mix vegyes 9.30 1500m női gyors
9.41 50m ffi gyors A 9.36 400m női gyors 9.36 400m ffi vegyes 9.48 200m ffi gyors A
9.43 50m ffi gyors B 9.42 50m ffi pillangó A 9.43 400m női vegyes 9.52 200m ffi gyors B
9.45 50m női gyors A 9.44 50m ffi pillangó B 9.51 200m ffi mell A 9.56 100m női pillangó A
9.47 50m női gyors B 9.46 50m női pillangó A 9.55 200m ffi mell B 9.59 100m női pillangó B
9.50 100m ffi hát A 9.48 50m női pillangó B 9.59 200m női mell A 10.03 50m ffi mell A
9.53 100m ffi hát B 9.51 200m ffi vegyes A 10.03 200m női mell B 10.05 50m ffi mell B
9.56 100m női hát A 9.55 200m ffi vegyes B 10.08 100m ffi gyors A 10.07 50m női mell A
9.59 100m női hát B 9.59 200m női vegyes A 10.11 100m ffi gyors B 10.09 50m női mell B
10.03 200m ffi pillangó A 10.03 200m női vegyes B 10.14 100m női gyors A 10.12 50m ffi hát A
10.07 200m ffi pillangó B 10.08 4x200m ffi gyors 10.17 100m női gyors B 10.14 50m ffi hát B
10.11 200m női pillangó A 10.18 4x200m női gyors 10.21 200m ffi hát A 10.16 50m női hát A
10.15 200m női pillangó B 10.25 200m ffi hát B 10.18 50m női hát B
10.20 100m ffi mell A 10.29 200m női hát A 10.21 100m ffi pillangó A
10.23 100m ffi mell B 10.33 200m női hát B 10.24 100m ffi pillangó B
10.26 100m női mell A 10.38 4x100m ffi gyors 10.28 200m női gyors A
10.29 100m női mell B 10.44 4x100m női gyors 10.32 200m női gyors B
10.33 1500m ffi gyors 10.36 800m ffi gyors
10.42 4x100m mix gyors 10.47 4x100m női vegyes
10.53 4x100m ffi vegyes
ELŐFUTAMOK
1. NAP 2. NAP 3. NAP 4. NAP 5. NAP
KEDD 17:00 SZERDA 17:00 CSÜTÖRTÖK 17:00 PÉNTEK 17:00 SZOMBAT 17:00
1. 50m ffi gyors 12. 400m ffi gyors 20. 4x100m mix vegyes 31. 200m ffi gyors
2. 50m női gyors 13. 400m női gyors 21. 400m ffi vegyes 32. 200m női gyors
3. 100m ffi hát 14. 50m ffi pillangó 22. 400m női vegyes 33. 50m ffi mell
4. 100m női hát 15. 50m női pillangó 23. 200m ffi mell 34. 50m női mell
5. 200m ffi pillangó 16. 200m ffi vegyes 24. 200m női mell 35. 50m ffi hát
6. 200m női pillangó 17. 200m női vegyes 25. 100m ffi gyors 36. 50m női hát
7. 100m ffi mell 18. 4x200m ffi gyors 26. 100m női gyors 37. 100m ffi pillangó
8. 100m női mell 19. 4x200m női gyors 27. 200m ffi hát 38. 100m női pillangó
9. 4x100m mix gyors 28. 200m női hát 39. 4x100m ffi vegyes
10. 800m női gyors* 29. 4x100m ffi gyors 40. 4x100m női vegyes
11. 1500m ffi gyors* 30. 4x100m női gyors 41. 800m ffi gyors*
42. 1500m női gyors*

* = a nyolc legjobb törzsadatban szereplő nevezési idővel rendelkező versenyző másnap délelőtt úszik!