Országos csúcs délelőtt, csúcskísérlet délután a kettő között pedig 12 döntő és izgalmas csaták a Duna Arénában a Budapest Bajnokság utolsó napján. És nem is akárhogyan kezdődött a nap Sztankovics Anna 50 mellen saját, 5 évvel ezelőtt úszott országos csúcsát döntötte meg és több mint két tizedet sikerült lefaragnia idejéből, így az új országos csúcs ezen a távon immár 31:05.

A fiúknál a 200 gyorssal indult a szombat déután, ahol a BVSC úszói vívtak nagy csatát. A házi döntőből végül a Hoang Quy Phuoc került ki győztesen (1:49,95) egy századdal megelőzve Kozma Dominikot, a harmadik helyen pedig az egriek versenyzője Grátz Benjámin ért be. 50 mellen Horváth Dávid ezúttal sem talált legyőzőre (28,37), így a 200 és 100 győzelmével együtt tripla arannyal zárta a Budapest Bajnokságot. 50 háton ezúttal két győri versenyző küzdött az első helyért, és végül Szentes Bence diadalmaskodott (25,45) csapattársa Balog Gábor előtt. A 100 pillangót a szám felnőtt bajnoka, Milák Kristóf ugyan most kihagyta, de így is izgalmas befutó kerekedett ki, hiszen 54.02-vel a BVSC színeiben induló Hoang Quy Phuoc halászta el az aranyérmet Holoda Péter orra elől, aki 7 századdal lemaradva lett második, a dobogó harmadik fokára, pedig Biczó Bence állhatott. 800 gyorson a fiataloké volt a főszerep, hiszen az első három helyezett mind 18 év alatti versenyző. A döntőt végül a 15 éves Miló-Sidló Marcell nyerte (8:32.65), a második a 17 esztendős Rumpler Bence, harmadiknak pedig a szintén 15 éves Sárkány Zalán úszott be.
A lányoknál Juhász Adél a 800 gyors után 1500-on is aranyérmes lett (16:49.32), másodiknak a nyíltvízi OB felnőtt győztese Novoszáth Melinda ért be, még Fábián Bettina bronzérmet szerzett. 100 pillangón Galamb Szimonetta (1:00.81) végzett az élen, még 50 mellen a délelőtt országos csúcsot úszó Sztankovics Anna nem tudott tovább javítani, de csak századokra maradt el a pár órával korábban teljesített új rekordjától és így is magabiztosan nyerte a döntőt (31:09). 50 háton Burián Kata volt a leggyorsabb (28.82) így a tegnapi 200 hát után újabb arannyal bővítette gyűjteményét, akárcsak Jakabos Zsuzsanna, aki a tegnapi 100 gyors győzelmét, ma 200-on is megismételte (2:01.26).
A 4×100-as vegyesváltók maradtak a nap végére, itt a fiúknál és a lányoknál a Győr csapata immár sokadszorra állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.
Búcsúzóul Sztankovics Anna még egy csúcskísérlettel is próbálkozott 50 mellen, de a délelőtti új országos csúcsot és a délutáni döntőt is beleszámolva, így a mai nap harmadjára ugrott be ezen a távon a medencébe és már nem sikerült tovább faragnia az idejéből.

 

EREDMÉNYEK

FÉRFIAK

200 gyors
1. Hoang Quy Phuoc (BVSC-Zugló) 1:49,95
2. Kozma Dominik (BVSC-Zugló) 1:49,96
3. Grátz Benjámin (Egri Úszó Klub) 1:50,48

50 mell
1. Horváth Dávid (Kőbánya Sport Club) 0:28,37
2. Gál Olivér (BÁCSVIZ KVSC) 0:28,91
3. Rozanovic Ádám (Pécsi Sport Nonprof.) 0:29,08

50 hát
1. Szentes Bence (Győri Úszó Sportegy.) 0:25,45
2. Balog Gábor (Győri Úszó Sportegy.) 0:25,89
3. Banyák Károly (BHSE) 0:27,06

100 pillangó
1. Hoang Quy Phuoc (BVSC-Zugló) 0:54,02
2. Holoda Péter (H.szoboszló Árpád SE) 0:54,09
3. Biczó Bence (FTC) 0:54,30

800 gyors
1. Miló-Sidló Marcell (Egri Úszó Klub) 8:32,65
2. Rumpler Bence (Hullám ’91 ÚE) 8:33,41
3. Sárkány Zalán (Kőbánya Sport Club) 8:33,88

4×100 vegyesváltó
1. Győri Úszó Sportegy. 3:46,89
2. BÁCSVIZ KVSC 4:04,59
3. Pécsi Sport Nonprof. 4:04,68

 

NŐK

1500 gyors
1. Juhász Adél (Kiskunhalasi ÚGYE) 16:49,32
2. Novoszáth Melinda (Darnyi Tamás SC) 17:03,69
3. Fábián Bettina (Szegedi Úszó Egylet) 17:40,66

100 pillangó
1. Galamb Szimonetta (Vasas SC) 1:00,81
2. Szokol Szonja (FTC) 1:01,18
3. Ollé Mónika (Győri Úszó Sportegy.) 1:01,21

50 mell
1. Sztankovics Anna (Misk.VSI Nonprof.Kft) 0:31,09
2. Szurovcsák Ivett (Nyíregyházi Sportc.) 0:32,57
3. Bozsó Sára 2000 (Kaposvári „Adorján”) 0:33,09

50 hát
1. Burián Katalin (Egri Úszó Klub) 0:28,82
2. Ollé Mónika (Győri Úszó Sportegy.) 0:29,72
3. Daka Anett (Gyulai Várfürdő Kft.) 0:29,75

200 gyors
1. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó Sportegy). 2:01,26
2. Böszörményi Bettina (BVSC-Zugló) 2:02,11
3. Fodor Helga (FTC) 2:06,35

4×100 vegyesváltó
1. Győri Úszó Sportegy. 4:24,26
2. MTK Sportszolg. 4:28,21
3. Pécsi Sport Nonprof. 4:40,95