A hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda ad otthont május 30. és június 2. között a XC. Ifjúsági Országos Bajnokságnak, ahol a fiúknál az U17-18, a lányoknál pedig az U16-17 éves korosztály méri össze tudását.

Az első napon Milák Kristóf mérlege 3/3, azaz háromszor állt rajthoz, amit szép sorban három arany is követett. 200 pillangón – ahogy debreceni felnőtt ob-n is – első helyen ért célba (2:00.51), igaz a mostani ideje elmaradt az áprilisitól, de közvetlen előtte két döntőben is úszott és nyert is. 50 gyorson 23.31-es idővel végzett az élen, még 100 háton 54.96-tal diadalmaskodott Zombori Gábor előtt és – egy század híján – majdnem megdöntötte Cseh László korosztályos országos csúcsát! 100 mellen az egriek úszója Böhm Sebestény állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára (1:02.81), még 1500 gyorson Kalmár Ákos a felnőtt ob bajnoki címe mellé most egy ifjúsági országos bajnoki címet is szerzett ebben a számban (15.34.39).
A lányok közül 50 gyorson a házigazda hódmezővásárhelyiek egyik versenyzője Szőke Zita nagy csatában győzött (26.55) megelőzve a győri Gyurinovics Fannit. Ilyés Laura Vanda meggyőző, közel két másodperces fölénnyel (1:01.81) nyerte a 100 hát döntőjét. Berecz Blanka 200 pillangón volt a leggyorsabb (2:10.21) Késely Ajna és Hatházi Dóra előtt. 100 mellen pedig az egriek kiválósága Békési Eszter szerzett aranyat (1:10.79). Nem volt nagy meglepetés a nap végén sem, hiszen a 800 gyorsot Késely Ajna húzta be (8:50.82). A 4×100 mixed gyors váltóban pedig a Győr volt a legeredményesebb (3:39.51) megelőzve a Kőbányát és az Egri Úszó Klubot.

Az érmeket az Olimpiai Bajnokok Testületének az alapító tagjai, Kovács Ágnes és Wladár Sándor – a MÚSZ elnöke adta át.

A fotókért köszönet: Bornemissza Péter/Oldalvonal

Az első nap bajnokai:

Fiúk
50 gyors:
Milák Kristóf (Érdi Úszó Sport Kft.) 23.31
100 hát:
Milák Kristóf (Érdi Úszó Sport Kft.) 54.96
200 pillangó:
Milák Kristóf (Érdi Úszó Sport Kft.) 2:00.51
100 mell:
Böhm Sebestyén (Egri Úszó Klub) 1:02.81
1500 gyors:
Kalmár Ákos (Bajai Spartacus SC) 15:34.39

Lányok
50 gyors:
Szőke Zita (Hódmezővásárhelyi SUVC) 26.55
100 hát:
Ilyés Laura Vanda (Százhalombattai VUK SE) 1:01.81
200 pillangó:
Berecz Blanka (Kőbánya Sport Club) 2:10.21
100 mell:
Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 1:10.79
800 gyors:
Késely Ajna (Kőbánya Sport Club) 8:50.82

Mixed
4×100 mixed gyorsváltó
Győri Úszó Sportegyesület (Hímer Krisztofer, Sári Péter, Pózvai Kiara, Gyurinovics Fanni) 3:39.51