Újra megtelt a Duna Aréna úszókkal, hiszen szombatig a Budapest Bajnokságon mérettethetik meg magukat versenyzőink, ami az utolsó nagy hazai verseny és egyben fontos állomás a felkészülésben az augusztusi EB előtt.

A fiúknál kezdésként 50 gyorson Lobanovszkij Maxim volt csapott célba elsőként (22.28) és ezúttal csapattársát a szintén győri Gyárfás Bencét és Németh Nándort sikerült legyőznie. 100 háton Kovács Benedek diadalmaskodott (0:55.85) és majdnem egy másodperces fölénnyel végzett a második helyezett Szentes Bence előtt. 200 pillangón Milák Kristóf ezúttal sem talált legyőzőre (1:56.37) – bár Biczó Bencével nagyot csatáztak az első helyért – de azért a mai időeredményből látszik, hogy a jövőheti ifi EB-re, de leginkább az azt követő felnőtt EB-re lesznek élesítve igazán a rakéták. 100 mellen Horváth Dávid magabiztos győzelmet aratott (1:01.05). A leghosszabb számban, 1500 gyorson Tabi Zoltán úszott egyedül 16 percen belül (15:56.83) és ezzel a szám bajnoka lett.

A lányoknál a 800 gyorson a Hosszútávúszó Medencés OB-n remeklő Juhász Adél győzött (8:54.39). 50 gyorson a győri Gyurinovics Fanni végzett az élen (26.48) Bordás Bea és Safrankó Sára előtt. A 100 hát döntőjét Dobos Dorottya húzta be első helyen (1:02.76) és ráadásként az egykori úszó legenda Alexander Popov edzője, Gennadi Touretski adta át az érmeket az első háromnak. 200 pillangón Galamb Szimonetta állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára (2:13.08). 100 mellen pedig meggyőző fölénnyel Sztankovics Anna zárt az élen (1:09.34). A 4×100 mixed gyorsváltóban végül a Győr csapata győzött (3:39.03), még a BVSC második az MTK pedig harmadik lett. Holnap innen folyt. köv.

 

EREDMÉNYEK – 1. nap

 

FÉRFIAK

50 gyors

  1. Lobanovszkij Maxim (Győri Úszó Sportegy) 0:22,28
  2. Gyárfás Bence (Győri Úszó Sportegy.) 0:22,90
  3. Németh Nándor (Egri Úszó Klub) 0:22,92

 

100 hát

  1. Kovács Benedek (Érdi Úszó Sport Kft.) 0:55,85
  2. Szentes Bence (Győri Úszó Sportegy.) 0:56,77
  3. Sós Dániel (Vasas SC) 0:57,63

 

200 pillangó

  1. Milák Kristóf (Érdi Úszó Sport Kft.) 1:56,37
  2. Biczó Bence (FTC) 1:56,41
  3. Lakner Dávid (Darnyi Tamás SC) 2:02,62

 

100 mell

  1. Horváth Dávid (Kőbánya Sport Club) 1:01,05
  2. Kutasi Máté (Vasas SC) 1:04,43
  3. Okos Ákos (BVSC-Zugló) 1:04,43

 

1500 gyors

  1. Tabi Zoltán (Kőbánya Sport Club) 15:56,83
  2. Kiss Attila (Misk.VSI Nonprof.Kft.) 16:20,48
  3. Miló-Sidló Marcell (Egri Úszó Klub) 16:29,60

 

NŐK

800 gyors

  1. Juhász Adél (Kiskunhalasi ÚGYE) 8:54,39
  2. Sömenek Onon Kata (Kőbánya Sport Club) 9:02,52
  3. Fábián Bettina (Szegedi Úszó Egylet) 9:09,31

 

50 gyors

  1. Gyurinovics Fanni 2001 (Győri Úszó Sportegy.) 0:26,48
  2. Bordás Beatrix (Hullám ’91 ÚE) 0:26,60 710p
  3. Safrankó Sára (Győri Úszó Sportegy.) 0:26,74

 

100 hát (popov edzője)

  1. Dobos Dorottya (Győri Úszó Sportegy.) 1:02,76
  2. György Réka (Vasas SC) 1:03,08
  3. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó Sportegy.) 1:03,20

 

200 pillangó

  1. Galamb Szimonetta (Vasas SC) 2:13,08
  2. Bokros Blanka Melinda (MTK Sportszolg.) 2:14,68
  3. Nyirádi Réka (Darnyi Tamás SC) 2:15,39

 

100 mell

  1. Sztankovics Anna (Misk.VSI Nonprof.Kft) 1:09,34
  2. Szurovcsák Ivett (Nyíregyházi Sportc.) 1:11,32
  3. Bozsó Sára (Kaposvári „Adorján”) 1:11,58

 

MIXED

4×100 gyorsváltó

  1. Győri Úszó Sportegy. 3:39,03
  2. BVSC-Zugló 3:41,10
  3. MTK Sportszolg. 3:43,87