Hírek

    2017-04-19 //

    Kenderesi Tamás világranglista-harmadik idővel nyert

    Amint az várható volt, a debreceni országos bajnokság első napján a férfi 200 pillangó hozta a legnagyobb csatát, amelyet Kenderesi Tamás nyert meg a világ idei harmadik legjobb eredményével. Világrangsor Top 10-es idővel győzött Bernek Péter 200 háton, míg 1500 gyorson a Kapás Boglárka mögött második Késely Ajna kiharcolta a vb-csapattagságot.

     

    Gyurta Gergely 800 gyorson aratott sima győzelmével kezdődtek a debreceni országos bajnokság döntői, majd Kapás Boglárka diadalmaskodott 1500 gyorson – mindkettő papírforma eredmény. Igazán örömteli, hogy a leghosszabb távon kiharcolta a vb-részvételt Késely Ajna: a Kőbánya SC 16 esztendős junior Európa-bajnoka jobb időt úszott Hosszú Katinka korábbi eredményénél, így teljesjogú csapattagként készülhet a nyári csúcseseményre.

     

    Katinka ezen a távon harmadik lett, majd akárcsak három éve, most is elindult az összes számban – más kérdés, hogy míg 2014-ben júniusban volt az ob, a felkészülés hajrájában, most, a tavasz közepén még teljesen már leterheltségi állapotban vágott neki az újabb és újabb számoknak. Így aztán a lelátót csaknem teljesen megtöltő közönség hiába várta az aranyhalmozást: a háromszoros olimpiai bajnok az első nap egyetlen számban sem győzött, 200 mellen lett ezüstérmes, míg 1500 gyorson és 200 háton bronzot szerzett, 50 gyorson negyedikként, 200 pillangón pedig nyolcadikként zárt.

     

    „Helyette” háton Burián Kata lett az első, és ezzel bebiztosította helyét a vb-csapatban (Katinka mellett), 200 pillangón ugyanakkor Jakabos Zsuzsanna nyert, de nem tudott javítani eddigi A-szintjén, így itt a mögötte célba érő Szilágyi Liliána és Hosszú Katinka úszhat a vb-n (Katinka erről később dönt, ha mégsem indul, Jakabos következik a sorban). Ötven gyorson Molnár Flóra vitte el a pálmát, míg 200 mellen némi meglepetésre a miskolci Vécsei Réka nem csupán Hosszút, de a címvédő Sebestyén Dalmát is megelőzte.

     

    A férfiaknál győzött az idősebbik Gyurta-fivér is, Dániel 2:10-en belüli idővel húzta be a 200 mellet, bár így sem volt teljesen elégedett. 200 pillangón Kenderesi Tamás a világ idei harmadik legjobb idejével pörkölt a célba, mögötte két ifjú trónkövetelő, Milák Kristóf és Tekauer Márk végzett dobogós helyen, Cseh László némi meghökkenésre negyedik lett, igaz, a tavalyi világranglista-első ideje okán az ő csapattagságát nem fenyegette veszély.

     

    Ötven gyorson a rutin diadalmaskodott az ifjonti hév felett (ha két századmásodperccel is), a győri belharcból ugyanis Takács Krisztián került ki győztesen klubtársa, Lobanovszkij Maxim előtt (ők ketten szintén vb-résztvevők). 200 háton Bernek Péter régi önmagára emlékeztető úszással utasította maga mögé Telegdy Ádámot, ráadásul 1:57-en belüli, a világranglista kilencedik helyére jó idővel.

     

    A napot záró 4x100-as mix gyorsváltóban a klub történetének első nagypályás bajnoki aranyérmét ünnepelhették az Érd fiataljai.

     

    Az 1. nap bajnokai

     

    Férfiak

    50m gyors: Takács Krisztián (Győr) 22.39

    800m gyors: Gyurta Gergely (UTE) 7:55.85

    200m hát: Bernek Péter (BVSC-Zugló) 1:56.69

    200m mell: Gyurta Dániel (UTE) 2:09.72

    200m pillangó: Kenderesi Tamás (Pécs) 1:54.89

     

    Nők

    50m gyors: Molnár Flóra (Délzalai Vízmű) 25.41

    1500m gyors: Kapás Boglárka (UTE) 16:04.19

    200m hát: Burián Katalin (Eger) 2:09.85

    200m mell: Vécsei Réka (Miskolc) 2:28.61

    200m pillangó: Jakabos Zsuzsanna (Győr) 2:08.06

     

    Mixed

    4x100m gyorsváltó: Érd 3:33.34

    (Milák Kristóf, Jánosi Kristóf, Barócsai Petra, Joó Sára)

    Kenderesi Tamás világranglista-harmadik idővel nyert